Cesta k mentálnemu zdraviu

Kampaň Suchý február a známe osobnosti

28.februára 2022
Suchý február a známe osobnosti - Ilustrácia

Mnohé známe osobnosti sa s nami pripojili k iniciatíve Suchý február. Vypočujte si ich odkazy a názory k problematike alkoholizmu.

Dominika Titkova &Friends – speváčka, saxofonistka a finalistka Česko Slovensko má Talent tiež prijala túto výzvu.
Alkohol môže byť príjemný spoločník, ale veľmi zlý pán. Buď svojim pánom Ty sám! Aj spevák Denis Lacho sa pridáva s nami k iniciatíve Suchý február.
Pop operné trio Gioia sa s nami pripája k iniciatíve Suchý február.❤️
Toto zoskupenie je jedinečným spojením operného spevu v štýle belcanto a populárnej hudby. S veľkým ohlasom neustále žne úspechy doma aj v zahraničí. GIOIA Peter Ševčík, Matej Vaník, Martin Vetrák je zoskupenie troch spevákov, vytvárajúcich štýl pop operu a je ojedinelým svojho druhu v strednej Európe.
Jimi Cimbala sa pridáva k iniciatíve Suchý február. 🎸
Patrí k popredným domácim gitaristom a hudobným producentom. Ako gitarista doprevádzal známych spevákov domácej i zahraničnej scény v rámci koncertov či televíznych vystúpení (P.Habera, R. Műller, L. Bílá, E. Farna, V. Patejdl, K.Gott, H.Vondráčková, L. Vondráčková, Suzi Quatro, M.Gombitová….). Je známy aj z TV obrazoviek, kde ako člen doprovodnej kapely vystupoval v mnohých sériách TV programov HLAS ČESKOSLOVENSKA a SUPERSTAR.
Zuzana Smatanová sa pridáva k iniciatíve Suchý február.🎤 „Problémy s alkoholom Vám pomôžu vyriešiť odborníci, nehanbite sa im ozvať.”
K iniciatíve Suchý február sa pripája novinárka a spisovateľka Marika Eisler Studeničová. Ako novinárka sa venuje publicistike, rozhovorom so zaujímavými ľuďmi, osobnosťami českého a slovenského šoubiznisu. Ako spisovateľka robí prevažne životopisy, memoáre známych ľudí ako napríklad Vilma Jamnická, Jana Kocianová, Janko Lehotský, Jozef Golonka a dalšie. Taktiež si môžete z jej autorskej dielne prečítať aj úspešné romány.
Andrea Zimányiová sa pridáva k iniciatíve Suchý február. Je úspešnou slovenskou multižánrovou speváčkou. Svoje umelecké kvality potvrdila na mnohých svetových súťažiach, okrem iných aj ako laureátka svetovej súťaže francúzskych piesní v Splite v roku 2000. Je nositeľkou prestížnej ceny poroty Objav Visa Francophone 2002 na festivale vo Francúzsku a v roku 2009 sa publiku predstavila na národnom kole Eurovízie. Vystúpenia so slovenskou filharmóniou, filharmóniou Košice a orchestrom slovenského rozhlasu podčiarkujú jej umelecké kvality. Domáce publikum sa s ňou mohlo stretávať počas niekoľkoročných sérií divácky úspešnej tanečnej súťaže Let’s Dance, kde bola sólistkou Big Bandu Gustava Broma, s ktorým vystupuje aj v súčasnosti. Jej prvotina, album Okno do duše uzrel svetlo sveta v roku 2016.
Michael Vrzala vyštudoval herectvo na VŠMU v Bratislave v ročníku prof. Emílie Vášáryovej a Mgr. art. Mareka Majeského. Je členom umeleckého súboru Mestského divadla Žilina. Venuje sa aj práci so slovom, dabingu, umeleckému prednesu a moderovaniu.
Pridáva sa s nami k iniciatíve Suchý február.
DJ EKG sa tiež pripojil k iniciatíve. Pracuje v nočnom živote a tiež aspoň pár slovami upozorňuje, že večerný party svet treba brať zodpovedne a s rozumom. Je dobré sa občas zamyslieť a piť s rozumom, aby sme mali rešpekt voči sebe a svojmu okoliu.✌️
Napriek ťažkej spoločenskej situácii sa nám podarilo ešte pred nešťastnými udalosťami nahrať posledné video na podporu iniciatívy Suchý február. Spevák skupiny Iconito Kristián Dufinec, rovnako prispel svojim vstupom a účasťou. Hudba skupiny Iconito spája komunity ľudí a vyzýva ich ku vzájomnosti i prebudení národného cítenia voči svojej vlasti, ale aj v rámci rešpektu iných krajín a kultúr, o čom svedčí aj ich pieseň s názvom Korene – Iconito & FS Zemplín. 👇