Cesta k mentálnemu zdraviu

Dosť dobrý rodič - o výchove detí

Pripravili sme si pre Vás pravidelne každý prvý víkend v mesiaci, témy z oblasti detskej psychológie, rodičovstva, a výchovy. Jednotlivé príspevky si môžete pozrieť na tejto stránke. Veríme, že to pre vás bude pútavé a obohacujúce čítanie a budeme vďační za spätnú väzbu v akejkoľvek podobe.

Dosť dobrý rodič - Ilustrácia

Je v pohode nebyť v pohode

Milí rodičia, s blížiacim sa obdobím Vianoc🎁 sa okrem čarovnej atmosféry a rodinnej pohody, často spája aj obdobie stresu, časového vyťaženia a povinností, čo môže vyústiť do zhoršenia nálady, podráždenosti a do prežívania nepríjemných pocitov.

"Fúzatý" november je mesiacom osvety mužského zdravia, a tak sme si pre vás pripravili zamyslenie týkajúce sa mentálneho zdravia mužov, ktoré sa formuje už od detstva.

"Ak to neurobíš, tak si ma nepraj!" "Buď mu tu hračku požičiaš alebo sa maminka bude hnevať a odídeme z ihriska!" "Ešte raz to spravíš a zavolám mamku/ocka/babku/dedka!"

Blíži sa nový školský rok a triedy sa opäť naplnia detským smiechom, krikom, plačom či obavami. Žiaci budú nasávať mnohé nové informácie, učiť sa novým veciam, stretávať nových ľudí - rovesníkov i "autority" - čo so sebou nesie celú plejádu rôznych pocitov.

Komunikácia s dieťaťom

V príspevkoch zameraných na komunikáciu s dieťaťom sa vám pokúsime priblížiť časté situácie, ktoré vznikajú v každodenných interakciách s cieľom zdôrazniť, že aj malé zmeny v zdanlivo banálnych rozhovoroch s deťmi ...

V dnešnom príspevku sa pokúsime zosumarizovať možnosti, ako pomôcť dieťaťu, ktoré je obeťou šikany a čo, naopak, nie je vhodné robiť, ak sa nám dieťa zdôverí s tak chúlostivým problémom, ktorým šikana nepochybne je.